Kolejne kroki ku zdrowym i bielszym zębom


Dbałość o zdrowe i bielsze zęby oraz o świeży oddech przede wszystkim kojarzy się z regularnym szczotkowaniem, najlepiej po każdym posiłku. O ile jednak pasta do zębów oraz szczoteczka, także elektryczna, potrafią usunąć zanieczyszczenia i bakterie pojawiające się na zębach, dziąsłach i języku, to jednak nie wszystko, by cieszyć się świeżym oddechem nawet kilka godzin po ostatnim szczotkowaniu. Bezcukrowe gumy do żucia są dobrym, lecz jednak półśrodkiem. Optymalnym wyborem obok pasty i szczoteczki są nici dentystyczne oraz płyny do płukania.

Nici dentystyczne powstały specjalne po to, by czyścić przestrzenie między zębami, usuwając resztki pokarmowe, złuszczone komórki nabłonka oraz odkładającą się warstwę płytki nazębnej. Wybór między poszczególnymi rodzajami nici stomatologicznych często zależy od indywidualnych preferencji. Na rynku można spotkać nici woskowane, nici fluorowane oraz nici zwykłe. Każdy wybór będzie gwarancją czystszych i zdrowszych zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej to kolejny krok w prawidłowej pielęgnacji zębów, ponieważ większość szkodliwych bakterii osiada nie na zębach, lecz na policzkach, języku oraz w przestrzeniach pomiędzy zębami. Na rynku można spotkać płyny, których receptura oparta jest na alkoholu lub wodzie. Oba są dobrym wyborem, choć alkoholowe bardziej wskazane są dorosłym. Warto wiedzieć, że są także środki, których skład wzbogacono w substancje niwelujące nadwrażliwość zębów. Co ważne, płyny do płukania można stosować zarówno przed szczotkowaniem, jak i po szczotkowaniu oraz w trakcie mycia zębów.

Pielęgnacja to nie wszystko, by mieć bielsze i zdrowe zęby oraz świeży oddech. Istotny czynnik, często zapominany, to dieta bogata w składniki mineralne i witaminy. Dieta wolna od nadmiaru cukru i kwasów.

 

https://www.listerine.pl/